Tajomsvo profesionality v Trichológii
8 až 10 augusta

Vážení odborníci,
International Medical Expert Čechy a Slovakia Academy Vás srdečne pozýva trojdňový kurz

TAJOMSTVO PROFESIONALITY V TRICHOLÓGII

Kurz je určený pre skúsených a začínajúcich trichologov, dermatológov, odborníkov estetickej medicíny.

Kedy: 8.-10.8.2018

od 10 do 18 hod.

Kde: Školiace stredisko International Medical Expert Academy Pavla švandy zo Semčic 1068/13, Praha 5

Prednáša: V:P.Tkačev, kandidát vied, dermatológ, vedúci kurzu Lekárska trichológia na Vysokej škole Rudno, viceprezident
Vedecko-praktickej Trichologickej spoločnosti.

Doktor Tkačev vyvinul profesionálny softvér TrichoScience pre diagnostiku v trichológii, doplnil a vyvinul nové diagnostické kritéria fototrichogramu.
PROGRAM 3 DŇOVÉHO KURZU

Prvý deň:
udeme preberať základné otázky diagnostiky v trichológii, zvláštny dôraz budeme klásť na prístrojovú diagnostiku, anatomicko-fyziologické vlastnosti z hľadiska praktického ovplyvnovania procesu rastu vlasov. Väčšia časť prednášky bude vyhradená rozboru vplyvu hormónov na vlas - testosterónu, DHEA, prolaktínu, estradiolu a progesterónu, hormónov štítnej žľazy, inzulínu, kortizolu, rastových hormónov, melatonínu, vitamínu D a základných nutrientov.

Budú dané praktické odporúčania ohľadom racionálnej laboratórnej diagnostiky - hormonálnych nutricionálnych porúch . Preštudované otázky pomôžu lekárom nielen pri práci s trichologickými pacientami, ale aj pri riešení iných problémov v estetike, tak i v iných odvetiach medicíny.
Ďalej budeme preberať praktické otázky práce s trichoskopom a rozoberieme údaje trichogramu.
Všetky etapy fototrichogramu budú predvedené počas praktickej ukážky (1. a 3. deň).

Druhý deň:
bude venovaný najpopulárnejšej téme klinickej trichológii, a to špecifikám diagnostiky a liečby androgenetickej alopécii.
Preberieme všetky diagnostické aspekty, tak ako prístrojové, tak i laboratórne a tiež praktické otázky súvisiace s liečbou. Hyperandrogénny a hypoandrogénne stavy a ich liečba. Pozrieme sa na metódy terapie pomocou liekov, jzákladných, tak i adjuventných, oficiálne uznaných a off-label, preberieme kozmetické prípravkya ich zložky.

Injekčné metódy liečby:
plasmoterapia, ozonoterapia a mezoterapia.
Často používané kombinácie. Úloha antiseboroickej liečby a používané prípravky.
Profesionálne a domáce peelingy. Fyzioterapia v trichológii.
Chirurgické metódy.

Tretí deň :
bude venovaný imunopatologickým aspektom alopecii.
Budeme preberať otázky diagnostiky a liečby alopécii areata a jazvovej alopécii. Pozrieme sa na niekoľko protokolov -  pacientov s autoimúnnymi ochoreniami vlasov. Vykonáme rozbor konkrétnych klinických prípadov.

Difúzna alopécia. Diferenciálna diagnostika pomoci trichoskopie a fototrichogramu medzi difúznymi typmi straty vlasov a androgenetickej alopecie. Patológia stoniek vlasov, trichtillomania, genetická anomália rastu vlasov.
Nacvičovanie praktických zručností, prevedenie trichoskopie a práce v softvéri TrichoScience.

Cena účasti 499, - Eur.

Objednávejte sa telefonicky na tel. č. +421 226 208 268, +421 777 827 351