PLAZMATERAPIA MEAPLASMA PRGF
8.6.2019

DVOJDŇOVÝ SEMINÁR 8-9 JÚNA 2019

MEAPLASMA PRGF

Plazmaterapia alebo Drakula terapia je ošetrenie s Vašou vlastnou obohatenou krvnou plazmou. Jedná sa o revolučnú metódu, pri ktorej sa využíva prirodzený regeneračný účinok Vašej vlastnej plazmy. Vďaka MeaPlasmy dochádza k zmenám na bunečnej úrovni, dochádza k reštartovaniu vlastných buniek, bunky začnú fungovať ako vo veku 25 rokov ...účinok takéhoto omladenia je omnoho trvalejší ...

Výhodou ošetrenia obohatenou autonómnou plazmou - MeaPlasmou je, že v porovnaní s ostatnými technikami ide o využitie vlastnej krvi a neaplikujú sa cudzorodé látky. Neexistuje žiadne iné prírodné sérum, ktoré by obsahovalo viac prírodných proteínov, rastových faktorov, ktoré má lepšie reparačné schopnosti ako Vaša vlastná plazma.

MEAPLASMA PRGF
stimuluje prirodzenú obranyschopnost pokožky a zaistuje novotvorbu vlastného kolagénu. Krvné doštičky, ktoré sa nachádzajú v krvi sú najdôležitejšie bunky v procese hojenia rán, ktoré zároveň vedú k tvorbe nového vlastního kolagénu. Aktivácia doštičiek uvoľňuje veľké množstvo rastových faktorov. Tieto rastové faktory stimulujú fibroblasty a aktivujú tiež tvorbu vlastného kolagénu. Výsledkom je pevnejšia a plnšia pokožka bez vrások. Aplikuje sa v lokalnom znecitlivení do hlbšej časti pokožky pomocou Vital Injectora. Celý zákrok trvá približne hodinu. Pre celkový dlhotrvajúci efekt sa doporučuje zákrok viackrát za sebou opakovať. Pôsobí aj preventívne proti starnutiu a ochabovaniu kože.

V našej praxi používame najnovšiu certifikovanú  technológiu MEAPLASMA, kde sa zachováva 3 až 4 násobne viac trombocytov.
Plazma bohatá na krvné doštičky (platelet-rich plasma, PRP) sa extrahuje. Obsahuje vysokú koncentraciu rastových faktorov, ktoré podporujú omladenie kože, ale fungujú tiež ako urychlovač prirodzeného procesu hojenia.
Tým viac pracujú Vaše rastové faktory pre Vašu pleť. Celkový efekt omladenia je veĺmi prirodzený.

PRÍPRAVA A APLIKÁCIA PLAZMY

PRÍPRAVA A APLIKÁCIA PLASMA GELU

PRÍPRAVA A APLIKÁCIA  IQ ESSENCE PLAZMACREAM

PROGRAM SEMINÁRU S VALERIOU BULATT

certifikovanou školiteľkou Meaplasma PRGF

9.30 - 10.00 Registrácia

10.00 - 13.00 Teoretická časť
História vývoja autoplazmaterapie.
Základy pasmoterapie: čo sa skrýva za sklom skúmavky?
Zámena pojmov v autoplazmaterapii, špecifiká antikoagulantov, separačného gélu
a sterilizácia skúmavky. Existuje vôbec ideálny skúmavka?

Čo je MEAPLASMA PRGF?
• Možnosti plasmoterapie v dermatológii, estetickej medicíne, trichológii.
• Liečba komplikácií estetickej medicíny a plastickej chirurgie pomocou autológnej plazmy.
Protokoly terapia, klinické prípady.
• Možnosti autoplazmaterapie v stomatológii, indikácie, protokoly liečby a injekčné body.
• Plazma obohatená rastovými faktormi. 5 najdôležitejších rastových faktprů TGF-B1, PDGF-AA,
VEGF, IGF-1, EGF. Rastové faktory v dermatológii, estetickej medicíne a trichológii.

• Pojem TERMOPLASMA: metóda získanie a indikácie na jej použitie.
• Možnosti kombinácie s inými estetickými procedúrami.

13.00 - 14.00 Obed

14.00 - 16.00 Praktická časť

• Protokoly správneho odstreďovania skúmaviek MEAPLASMA.

• Autoplasmaterapie delikátnych oblastí technikou revitalizácie (viečka, krk, dekolt, ruky)
pomocou ihly a kanyly.

• Špecifiká autoplasmaterapie pier a periorálnej oblasti.

• Predvedenie technológie TERMOPLASMA: doplnenie deficitu objemu lícne oblasti,
pier, rúk, korekcia nosoústnych a preaurikulárních rýh a vrások na krku.

• Terapia vlasovej pokožky hlavy.

• Stomatológia: injekcia natívne autológnej plazmy do ďasien na hornej a dolnej čeľuste,
príprava gélu TERMOPLASMA pre stomatologické zákroky

Ortopedia

Praktická časť   14:00 - 17:00